.

חם בפורום
קבוצת הלימוד של
הפרק היומי בתנ"ך
בוואטסאפ וביוטיוב. הצטרפו אלינו -

צורבא מרבנן

כולל ערב קהילתי


לפני כשלוש שנים הרגישו חברי הקהילה רצון ללימוד תורה משותף, לכולל ערב שיחבר את החברים לתורה וזה לזה ויעמיד את עבודת ה' במרכז החיים של חברי הקהילה. הוחלט על לימוד הלכה מסיבות שונות – מתאים לכולם, חיוני בכל שלב בחיים, בעל פוטנציאל להמשכיות. כך שמי שמתמיד בלימוד יכול להקיף את עיקרי יסודות ההלכה בכל התחומים המעשיים במספר שנים.

חברנו לארגון צורבא מרבנן שעל שיטת הלימוד שלו שמענו נפלאות – על הסדר, העקביות ושילוב יסודות ההלכה עם המסקנות, ויצאנו לדרך. קבוצת לומדים קבועה התגבשה סביב הכולל וב"ה זכינו לראות את חברי הגרעין יושבים מידי ליל רביעי מהשעה 20:00 ועוסקים בחוברות בחברותות. לאחר הלימוד שומעים החברים שיעור מסכם מפי ראש הגרעין – הרב אשר בנימיני שליט"א.

התחלנו בלימוד לפי הסדר, החל מתחילת אורח חיים, והיום אנחנו כבר לומדים הלכות שבת. בכל סוגיה לומדים את יסודותיה ואת הלכותיה. חברים שטעמו את האור וראוהו כי טוב ביקשו להוסיף מועד נוסף וכך הוספנו ערב לימוד נוסף ביום שני ובו לומדים הלכות מתוך יורה דעה ועוברים על נושאים רבים שלא כל אחד זוכה ללומדם.

חשוב לציין כי ללימוד שותפים מגוון לומדים, חברי גרעין עם בני העיר הטבעיים, אברכי הכולל עם בעלי בתים, כולם יחד חוברים למטרה המשותפת של קביעת עיתים לתורה. ברכת תודה ויישר כח ענקית מגיעה למורנו ורבנו הרב אשר שבהתמדה מופלאה, פעמיים בשבוע, מכין שיעורים ומעלה אותם על הכתב ועל לוח השיעור וכך מגיש לנו את החומר מסוכם ומובן.

אז נסכם בקצרה: ימים שני ורביעי, בשעות 20:00-21:45, בכולל מרכז נריה, לימוד הלכה ביחד, מחכים לכם.

כתובת: ת.ד. 210 קרית מלאכי   טלפקס: 08-8503823   מייל: merkaznerya@gmail.com