.

חם בפורום
קבוצת הלימוד של
הפרק היומי בתנ"ך
בוואטסאפ וביוטיוב. הצטרפו אלינו -

מועדון השחר

מהו המועדון?

מועדון השחר הוקם לפני שלוש שנים במטרה לתת מענה בשעות אחר הצהריים לבוגרי כיתות ו' אשר היו בשנים קודמות במועדונית צב"ע. עם הזמן רקם המועדון עור וגידים והתפתח יפה הנערים והנערות באים כיום בקביעות ומראים רצינות, אחריות ואחדות.

במועדון מקבלים הנערים:
  • סיוע לימודי- עזרה בשיעורי הבית והכנה למבחנים.
  • פעילויות חוויתיות,ערכיות ומהנות.
  • חוג כדורגל של הפועל ת"א מטעם שותפות 2000.
  • חוג ריקוד לנערות.
  • שלל פעילויות מגוונות, כגון: קפה דילמה, ימי בישול, סרטים, המרוץ למיליון, אפית פיתות, על האש, בריכה, טיולים, חוויות והרבה כיף..

לכל הנערים זהו גיל של קבלת עול מצוות - בר מצווה. המעבר מיסודי לחטיבה - ביה"ס חדש, חברים חדשים ועוד. עובדות אלו מציבות בפני הנערים קשיי הסתגלות והדרך ליפול קצרה. (יש נשירה סמויה וגלויה בעיר). בשל כך, יש לכל נער שעה שבועית פרטנית עם אברך בכולל "מרכז נריה", הנותן לו יחס אישי וחם, מלווה אותו ומהווה עבורו מעין "אח בוגר" ומודל לחיקוי, מסייע לו חברתית, לימודית, תורנית ועוד.


אחת ממטרות המועדון היא לתרום לקהילה. הנערים היו מספר פעמים במרכז החסד "חסד לאברהם" של מרכז נריה וסייעו באיסוף וחלוקת מזון למעוטיי יכולת. בנוסף, ביקרו חולים בפורים (תשע"ב) בבית החולים ברזילאי באשקלון, שוחחו ועודדו את רוחם, הביאו שי ומשלוח מנות.

המועדון מיועד ל-25 נערים ונערות בני כיתות ז'-ח' מבתי-הספר אמי"ת ועמל (דתי וחילוני) ובכך תורם גם לקידום ההיכרות, הסובלנות וההבנה בין הציבור הדתי לציבור החילוני בעיר. המועדון פועל פעמיים בשבוע בימים ראשון ושלישי בשעות 17:00 עד 19:00 בבי"ס אמי"ת.

בעיקר לפני החגים בנות המדרשה מעבירות פעילויות לנערים- חנוכה, ט"ו בשבט, פורים, פסח, יום השואה ויום הזיכרון וכו'...

הגופים מאחורי המועדון
 המועדון הוקם ביוזמת מוטב יחדיו, קרן אורן ומרכז נריה. גופים אלו עזרו, תמכו וליוו מקרוב את המועדון במשך השנתיים הראשונות.

כיום הגופים התומכים הם אגף החינוך בעיריה בניהולו של שמעון עמר שתמיד עוזר ומלווה, ומרכז נריה בניהולו של שמעון חזן שתומך ומסייע  בכל דבר הנצרך.

פעילויות מיוחדות

בתאריך 22/2/11 היה מופע של נערות ומדריכות המועדון בנושא אהבת אמת וערבות הדדית, שזהו נושא הדגל של המועדון, בו נכחו מוריה אירני מנהלת תחום הנוער העירוני, אמהות, מחנכות וחברות שפירגנו וחילקו רק מחמאות.

בתאריך 25/8/11 השתתפו הנערים בטורניר טרזין שנערך בגבעת חיים (ליד חדרה). בפעם הראשונה בעולם השתתפו בטורניר 6 קבוצות של מפעלות חינוך מכל הארץ וחברי הפועל ת"א. הנערים הגיעו לסיור במוזיאון ראו תמונות, סרטים וקיבלו הדרכה על כך שבגטו טרזין שבצ'כיה - בשונה משאר הגטאות - היתה ליגת כדורגל ששיחקו בה היהודים 3 שנים וזה נתן להם הרבה תקווה ואמונה להמשיך לחיות. לאחר מכן עלו הנערים למגרש עם חולצות שכתובים עליהן שמות הקבוצות ששיחקו בטרזין וקיימו טורניר ביניהם. הנערים היו מרותקים, הזדהו איתם ולמדו המון מהיום החשוב הזה, ומי יודע אם אי פעם היו נחשפים למקומות חשובים אלו בצורה חוויתית כזו.

בתאריך 3/4/12 יצאו הנערים לטורניר ארצי במגרש וולפסון שבחולון, התנהגו למופת, בצורה בוגרת וספורטיבית ועודדו את חבריהם לקבוצה.

ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, הלכו הנערים עם המדריכות ועם חיילים לבתים של משפחות שבניהם חללי צה"ל. הנערים שוחחו, הקשיבו, עודדו וחילקו הזמנות לטקס העירוני של יום הזיכרון לחללי צה"ל. צילה רחמים, אמו של גדי רחמים ז"ל שנהרג בחברון מירי מחבלים תוך כדי נסיון להציל את חבריו, נקשרה לנערים ואף הם אליה. הם הזמינו אותה למועדון יום לפני יום הזיכרון לחללי צה"ל בכדי לספר לכולם את סיפורה, ואכן צילה הגיעה, סיפרה, שיתפה בהרגשותיה ואף הראתה מצגת המספרת על חייו ומותו של בנה גדי ז"ל. כל הנערים היו מרותקים, הזדהו, כאבו והפנימו את חשיבותו העמוקה של יום הזיכרון.

כתובת: ת.ד. 210 קרית מלאכי   טלפקס: 08-8503823   מייל: merkaznerya@gmail.com