.

חם בפורום
קבוצת הלימוד של
הפרק היומי בתנ"ך
בוואטסאפ וביוטיוב. הצטרפו אלינו -

מהנעשה בגרעין

 

מועדון השחר

 

הוקם בשנת 2008 במטרה לסייע מבחינה לימודית וחברתית לבני נוער מכיתות ז'-ט', החווים קשיים לימודיים וחברתיים בבתי הספר בהם הם לומדים, ביוזמת מוטב יחדיו ,קרן אורן ומרכז נריה. גופים אלו עזרו ,תמכו וליוו מקרוב את המועדון במשך השנתיים הראשונות.

 

הצורך בפרויקט עלה כאשר בוגרי כיתות ו' אשר היו בשנים קודמות במועדונית צב"ע אחה"צ,נשארים  השנה ללא מענה,בעקבות שאין בכל העיר מענה אחה"צ לנערים בגילאים אלו.

 

לאט לאט המועדון רקם עור וגידים והתפתח יפה,הנערים והנערות באים בקביעות ומראים רצינות, אחריות ואחדות.

הנערות נהנות מחוגים- ריקוד,פיסול,איפור וריקמה שמעבירות המדריכות.
 

קפה דילמה,ימי בישול,סרטים,חפש את המטמון,אפית פיתות,על האש,טיולים,חוויות והרבה כיף...

 

לכל הנערים זהו גיל של קבלת עול מצוות -בר מצווה,המעבר מיסודי לחטיבה- ביה"ס חדש,חברים חדשים ועוד. מהווה לנערים קושי הסתגלותי והדרך ליפול קצרה( יש נשירה סמויה וגלויה). לכן לכל נער יש שעה שבועית פרטנית עם אברך בכולל "מרכז נריה" הנותן לו יחס אישי וחם,מלווה אותו ומהווה לו כמו "אח בוגר" ומודל לחיקוי שלהרבה מהנערים אין בבית,מסייע לו חברתית, לימודית,תורנית ועוד.

מטרת הפעילות במועדון היא לסייע לבני הנוער , למנוע את תופעת השוטטות, ולצמצם את האלימות ושתיית האלכוהול בקרב בני הנוער. המדריכים במועדון משקיעים רבות על מנת לתת לבני הנוער כלים להכיר את כוחותיהם,  לצאת ממעגל הסיכון ולקחת אחריות על חייהם הבוגרים.

הפעילות עם  הנערים מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים:

 

 • התחום הלימודי: הנערים מקבלים תגבור בהתאם לצרכיהם ובתיאום עם ביה"ס. התגבור נעשה בקבוצות לימוד קטנות ובתיה"ס מדווחים על עלייה בציוני התלמידים במקצועות בהם הנערים קיבלו תגבור.

 • התחום החוייתי: הנערים במועדון משתתפים בקבוצת כדורגל, דרכה הם לומדים על אחריות, שתוף פעולה, חוויית הצלחה ועוד.

 • התחום הציוני-ערכי: אברכי בית המדרש של  "מרכז נריה" מקיימים קשר רציף עם הנערים  דרך לימוד משותף ומהווים להם אוזן קשבת וגורם מייעץ בדילמות איתם מתמודדים הנערים.

  מעבר לכך, המועדון שם דגש על פעילויות מיוחדות במעגל השנה היהודי והישראלי (יום השואה,יום הזיכרון, יום העצמאות ועוד).   

   

   

 

 

 

כתובת: ת.ד. 210 קרית מלאכי   טלפקס: 08-8503823   מייל: merkaznerya@gmail.com